Generator besed uporabljamo v logičnih vezjih. Generira 16 8-bitnih besed, ki jih vpišemo v vrstice (označene s številkamo od 0 do 15). Te besede lahko tudi shranimo in nam jih ni potrebno vsakokrat vpisovati ročno.
Besede, ki se generirajo na izhodih, uporabljamo kot vhodne signale v logična vezja.
V različici 4 in 5 lahko tudi izberemo lahko tudi frekvenco, s katero se generirajo besede. Če je frekvenca dovolj nizka, bo program izvajal simulacijo vezja v realnem času.
Inštrument je prikazan kot ikona. Priključke (izhodi od 0 do 8) vedno spojimo na ikono inštrumenta in ne na sam inštrument.
S pritiskom na gumb CLEAR izbrišemo napisane besede.
Besede lahko shranimo s pritiskom na gumb SAVE. Shranjujemo jih v datoteke s končnico DP.
V Electronics Workbench je že pripravljena pravilnostna tabelo z imenom ttable.dp. Shranjene pravilnostne tabele naložimo po pritisku na gumb LOAD.
Izvajanje izhodne funkcije je lahko koračno (STEP). Po vsakem prititisku na gumb STEP se izhodne funkcije spremenijo za en korak. Po pritisku na gumb BURST se izvede vsaka beseda enkrat, po pritisku na gumb CYCLE pa zahtevamo neprekinjeno generiranje izhodnih funkcij.
Besede se generirajajo ob določenih časovnih trenutkih. Izbiramo lahko med prednjo ali zadnjo fronto Časovnega signala. Generator ima tudi urni izhod, ki ga potrebujemo za proženje flip-flopov, števcev, registrov...
Izberemo lahko tudi frekvenco, s katero se generirajo besede. Če se le da, bo program izvajal simulacijo vezja v realnem času.
SERŠ Maribor : Strokovna gimnazija : 1998 : Leonard Polanec, Darko Kostić, Kristjan Njakaš