Generatorji se nahajajo v Sources
.Odpremo ga s pritiskom na ustrezen gumb.
Idealnemu enosmernemu napetostnemu generatorju lahko določimo njegovo nazivno napetost v obsegu med mV in kV. Nastavljena nazivna vrednost napetosti je 12V (µV-kV, 12V)
Idealni enosmerni tokov generator daje konstanten tok izbrane vrednosti (µA- kA, 1A).
Idealnemu izmeničnemu napetostnemu generatorju lahko spremenimo efektivno napetost (µV-kV;120V), frekvenco (Hz-MHz; 1Hz) in fazni kot (0-360°; 0°). V vezju ni potrebno, da imajo vsi generatorji isto frekvenco (velja od verzije 4 dalje).
Idealni izmenični tokov generator daje tok izbrane efektivne vrednosti (µA-kA: 1A), frekvence (Hz-MHz; 1Hz) in faze (0-360°; 0°). V vezju ni več potrebno, da imajo vsi tokovi gene-ratorji isto frekvenco (velja od verzije 4 dalje).
Vezje, ki vsebuje osciloskop, Bodevev risalnik, transformator, krmiljene generatorje, operacijcski ojačevalnik mora imeti referenčno točko (ozemljitev). V vezju lahko uporabimo več referenčnih točk, ki seveda predstavljajo isti potencial (0V).
Kadar delamo z logičnimi vezji uporabimo ozemljitev za logično vrednost 0 (low, L) kar odgovarja TTL, CMOS in še drugim standardom za to logično vredost.
V mnogih vezjih uporabljamo standardne izvore napetosti. Napetost izvora je 15V (Vdd) ali 5V (Vcc).
Baterijo z napetostjo lahko uporabljamo v digitalnih vezjih kot logično vrednost 1 (high, H), kar odgovarja TTL standardu za to logično vredost. Na to vrednost priključimo tudi napajanja integriranih vezij.
Novost v peti različici programa electronics Workbench je generator pravokotnih signalov. Nastavimo mu lahko napetost (mV-kV; 1A/a) in čas visoke napetosti (0-100%; 50%),
Napetostno krmiljenemu napetostnemu generatorju izberemo napetostno prestavo (V-kV/V; 1V/V).
Napetostno krmiljenemu tokovnemu generatorju izberemo razmerje med tokom in napetostjo (mS-kS; 1S)..
Tokovo krmiljenemu napetostnemu generatorju izberemo razmerje med tokom in napetostjo (transrezistanco) (mW-kW; 1W).
Tokovo krmiljenemu tokovemu generatorju spreminjamo tokovo prestavo (mA/a-kA/a; 1A/a).
Ta generator uporablja AC ali DC napetost kot neodvisno spremenljivko v obliki linearne krivulje, ki je opisana v (control, frequency) parih. Iz krivulje se določi frekvenca, nato pa generator odda sinusni val z le-to frekvenco. Ko so uporabljeni koordinatni pari generator odda linearno različico frekvence, z upoštevanjem kontrolnega vhoda. V primeru, ko je koordinatnih parov več kot le dva, je izhod linearen. Možno je tudi spreminjati sinusne vrednosti hribčkov in dolin.
Ta generator je identičen napetostno krmiljenemu sinusnemu generatorju, le da oddaja trikotne valove. Lahko mu spreminjamo časovne cikle in vrednosti hribčkov in dolin izhodnih trikotnih valov.
Ta generator je identičen napetostno krmiljenemu sinusnemu generatorju, le da oddaja pravokotne valove. Lahko mu spreminjamo časovni cikel, naraščajoče in padajoče čase in vrednosti hribčkov in dolin izhodnih pravokotnih signalov.
Izvor enofrekvenčne frekvenčne modulacije generira frekvenčno moduliran signal. Uporabite ga za izdelavo in analizo vezij za komunikacijo.
Izvor enofrekvenčne amplitudne modulacije generira amplitudno moduliran signal. Uporabite ga za izdelavo in analizo vezij za komunikacijo.
SERŠ Maribor : Strokovna gimnazija : 1998 : Leonard Polanec, Darko Kostić, Kristjan Njakaš