V programu je narejeno že nekaj najbolj uporabljenih kombinacijskih sklopov, ki jih najdemo v orodni vrstici Digital.
Polovični seštevalnik ima dva vhoda za seštevanje dveh enobitnih števil in dva izhoda:
Večjo uporabnosst kot polovični sestevalnik ima polni seštevalnik,
Polni seštevalnik ima poleg vhodov, ki jih ima polovični seštevalnik, še vhod za prenos s prejšnega mesta (Ci) in tako sešteje tri enobitna števila.
SET-RESET (SR) flip-flop je spominski člen, ki hrani 1 bit infomacije. Element ima dva izhoda. SR flip-flop je asinhron element. Izhod se spremeni, kadar se pojavi na vhodih ali signal set ali reset.
Ob sicer prepovedanem stanju vhodov (S=1 in R=1) sta na obeh izhodih flip-flopov logični vrednosti 1.
JK flip-flop ima štiri vhode:
Sprememba izhoda v odvisnosti od dinamičnih vhodov (J, K, D in T) je mogoča le ob določenih časovnih trenutkih. Prožijo se na prednjo fronto (sprememba signala iz logične 0 na logično 1), če časovni signal ni negiran ali na zadnjo (sprememba signala iz logične 1 na logično 0), če časovni signal je negiran.
D flip-flop se proži na ustrezno fronto časovnega signala, ki ga priklopimo ga na generator besed in sicer na vhod clock (označenim s trikotnikom).
Lastnost D flip-flopa je zadrževanje informacije do spremembe ustrezne časovne fronte.
Drugi D flip-flop ima še dodatna vhoda, in sicer SET in RESET (oba sta negirana!).
Dodatna kombinacijska vezja lahko uporabimo v že pripravljnenih integriranih vezjih, ki jih lahko poiščeno v oknu z integriranimi vezji. Odpremo jih po pritisku na katerega izmed gumbov: MUX (multipleksorji), DEC (demultipleksorji), ENC (dekodirniki), +-x/ (aritmetična vezja) in drugo.
SERŠ Maribor : Strokovna gimnazija : 1998 : Leonard Polanec, Darko Kostić, Kristjan Njakaš